SHIKAMA
تزریق چربی به روش نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت

در دنیای امروزه بانوان ار روش های زیاد و متنوعی برای از بین بردن چین و چروک های صورت و سایرنقاط بدن استفاده میکنند ولی خب هر یک از این روش ها محدودیت های خاص خودش را دارد و برای هر فردی مناسب نیست.یکی از این روش ها تزریق چربی به روش نانوفت میباشد. تزریق چربی طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. به طوری که تعداد بیشتری از کسانی که علاقه به فرم دهی دارند که از چربی خود برای صاف کردن خطوط صورت، حجم دهی به باسن و افزایش حجم سینه، لب، بینی خود استفاده کنند.

تزریق چربی به روش نانوفت چیست؟

در گذشته برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت با استفاده از چربی‌های بدن، تلاش می‌شد تا سلول‌های چربی بدون هیچ آسیبی از ناحیه مورد نظر برداشت شده و به همان صورت برای برطرف کردن مشکلات پوستی مورد استفاده قرار بگیرند. اما رفته‌رفته تجربه ثابت کرد که همه بخش‌های این سلول‌ها برای ترمیم پوست نیاز نیستند و تنها می‌توان از سلول‌های بنیادی یا سلول‌های فیبروپلاست برای جوان‌سازی استفاده کرد. به همین دلیل بود که روش نانوفت ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفت.در این  حرکت دیگر از سلول‌های زنده چربی برای تزریق استفاده نمی‌شود؛ بلکه این سلول‌های کوچک نانومتری هستند که قرار است وظیفه ترمیم آسیب‌های پوستی را بر عهده بگیرند. به عبارت بهتر آنچه در روش نانوفت به پوست تزریق می‌شود؛ ترکیبی از چربی مایع فیلتر شده و سلول‌های بنیادین است.موارد تزریق چربی به روش نانوفت در مقایسه با تزریق میکروفت متفاوت می‌باشد. این روش معمولا در مقیاس‌های بزرگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

تزریق چربی به روش نانوفت

چه افرادی می توانند تزریق چربی به روش نانوفت را انجام بدهند؟

انجام این روش درمانی محدودیت سنی ندارد و هر فردی که پوست آسیب دیده و سالخورده داشته باشد می تواند از تزریق نانوفت بهرمند گردد. بهترین کاندید افرادی هستند که به اندازه کافی چربی در نواحی انتقال داشته باشند زیرا معمولا مقدار چربی که برداشت می شود در حدود 3 یا 4 لیتر می باشد. در اکثر افراد میزان چربی تجمع یافته در ران ها می تواند این مقدار را تامین کند.

مزیت های تزریق چربی به روش نانوفت

  1. انتقال سلول‌های چربی به مناطق خاص و بسیار حساس مانند چین و چروک صورت، پلک پایین، حفره پلک‌های فوقانی، اطراف ابروها، لب‌ها، خط‌های گردن و استخوان ترقوه
  2. این روش همچنین جای زخمی باقی نمی‌گذارد و از این حیث بسیار مورد استقبال گروه‌های مختلف جامعه از جمله خانم‌ها و افراد فعال در حوزه مدلینگ قرار گرفته است.
  3. به طور کلی این روش به بهبود پوست بدون ایجاد التهاب و کبودی قابل توجه، کمک می‌کند
  4. تزریق چربی با روش نانوفتن نسبت به روش‌هایی دیگر مانند میکروفت، نیاز به چربی کمی دارد، بنابراین افراد لاغر نیز می‌توانند از این روش بهره لازم را ببرند.

تزریق چربی

عوارض تزیق به این روش

  1. قرمزی و التهاب شدید پوست و بافت
  2. انتخاب محل اشتباه برای تزریق
  3. گلوله شدن چربی در نواحی تزریسق
  4. آسیب شدید بافتی به علت تجربه کم اپراتور یا پزشک
  5. حداقل میزان تهاجم، به این معنی که ناراحتی ناشی از فرو رفتن سوزن نیز کاهش می یابد

 

 

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *