SHIKAMA
بوتاکس مو یا پروتئین تراپی مو؟ کدام بهتر است؟

بوتاکس مو بهتر است یا پروتئین تراپی مو؟

اگر نمیدانید بوتاکس مو بهتر است یا پروتئین تراپی مو، باید بدانید بوتاکس به منظور آبرسان و رطوبت رسان برای مو، و پروتئین تراپی به منظور تزریق لیپید (چربی) لازم به مو استفاده میشود. در کل اگر میخواهید صافی دائم به همراه احیا بالا تجربه کنید، پکیج ZD شیکاما بهترین گزینه برای شماست.

همه ما خانم ها دوست داریم ظاهر زیبا و جذاب داشته باشیم و همیشه به فکر سلامت موهایمان هستیم.

خیلی از ماها برای تقویت موهایمان روش های مختلفی مثل پروتئین تراپی مو و یا بوتاکس تراپی مو را امتحان کردیم و از بعضی از آنها جواب گرفتیم و گاهی اوقات هم جواب نگرفتیم.

بوتاکس مو، می‌ تواند به عنوان  آبرسان و رطوبت رسان موهای سر شناخته شود. پروتئین تراپی یکی از راهکارهای احیای موهای آسیب‌ دیده توسط پروتئین و همچنین لیپید رسانی است.

در ادامه این مطلب کامل بررسی میکنیم که هر نوع مو، به چه نوع درمانی نیاز دارد و چطوری باید احیا شود و اصلا تفاوت پروتئین تراپی و بوتاکس مو چیست. با شیکاما همراه باشید.

بوتاکس کنم یا پروتئین تراپی مو

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس تراپی مو، نوعی درمان است که برای حالت دادن به موها استفاده می‌شود. در واقع بوتاکس مو می‌‌تواند آسیب دیده‌ترین موها را به موهای سالم و درخشان تبدیل کند. بوتاکس مثل کراتینه مو، موهای شما را صاف‌ تر و هیدارته‌ تر می‌کند.

مزیت بوتاکس مو این است که نیاز نیست مدت زمان زیادی را برای کار اتوکشی صبر کنید. پس از بوتاکس، دوران قرنطینه نخواهید داشت. در واقع هدف در بوتاکس این است که موی شما در عین اینکه صاف می‌ شود، پر حجم تر نشان داده شود. این راهکار به عنوان یکی از بهترین راه‌ های حالت‌ دهی عمیق مو شناخته می‌ شود.

اگر موهای شما دهیدراته است، به طور طبیعی مجعد یا فر است، وز فراوان دارد، در آب و هوای مرطوب قرار می گیرد، پس بهتر است از درمان بوتاکس استفاده کنید.
این درمان به صورت غیر شیمیایی، سرامیدهای مشتق شده از فوم Meadow، به موهای شما وارد می‌کند. در نهایت وزی موها را کاهش می‌دهد و آسیب‌هایی که پیشتر به موهای‌تان وارد شده بود را، کاهش داده و ترمیم می‌ کند. نکته‌ی مهم درباره‌ی این درمان، غیر شیمیایی بودن آن است.

بوتاکس مو برای چه کسانی مناسب است؟

در صورتی که موهای شما یکی از گزینه های زیر را دارا است، می‌توانید از درمان بوتاکس استفاده کنید:

 • موهای شما دارای موخوره است.
 • موهای تار نازک، فاقد حجم و فاقد درخشندگی دارید.
 • موی آسیب دیده دارید.
 • موهای شما وز است.
 • موهای شما مجعد است.

به طور کلی، درمان بوتاکس مو برای انواع موها، سالم و بدون عوارض در نظر گرفته می شود و می‌توانید بدون نگرانی از این راهکار بهره ببرید.

بوتاکس مو چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که اشاره کردیم، این درمان با حالت دهی عمیق به موهای سر، به ساقه مو طراوت و درخشندگی می بخشد؛ موهای آسیب دیده را احیا می‌کند تا آن ها سالم‌تر، پر حجم تر و براق‌تر از همیشه شوند.

فرایند انجام بوتاکس مو، به صورت معمول برای موهای متوسط بین یک ساعت تا دو ساعت طول می‌ کشد. کراتین کار یا متخصص زیبایی مو، موهای شما را شسته و سپس مواد بوتاکس را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه اعمال می کند.

به طور کلی، توصیه می‌شود که برای سلامت مو از مواد ۱۰۰٪ طبیعی مانند پروتئین، آنتی اکسیدان و روغن‌ استفاده شود. در درمان بوتاکس، از یک اتو مو مخصوص کراتین استفاده می‌شود تا مواد را به موهای شما تزریق کند. این کار در نهایت سبب می شود تا تار موهای شفاف و سالم داشته باشید.

بوتاکس مو از چه ترکیباتی تشکیل شده؟

 • روغن خاویار
 • ویتامین B 5
 • ویتامین های E
 • کمپلکس کلاژن

قابل ذکر است که کمپلکس کلاژن، بخش “بوتاکس” درمان را ایجاد می کند.

فواید بوتاکس مو چیست؟

یکی از مزایای اصلی بوتاکس مو این است که موهای شما تا چند ماه بدون موخوره خواهد بود. بنابراین، برای کسانی که با آب و هوای گرم و مرطوب سروکار دارند و همچنین افرادی که موهای فر، وز و آسیب دیده (به هر دلیل مثل رنگ کردن و استفاده بسیار زیاد از ابزارهای حرارتی مانند اتو و سشوار) دارند، بسیار مناسب است.

پروتئین تراپی کنم یا بوتاکس مو

بوتاکس تراپی مو مواد مغذی و تقویت کننده زیادی را به مو تزریق می کنند. این درمان حاوی ویتامین‌هایی مانند B5 است که اکسیژن را به پوست سر برای موهای سالم می‌آورد و اسیدهای چرب طبیعی مانند امگا 3 را به موها اضافه می‌کند.

گاهی اوقات کوتیکول‌های موی سر شما فرسوده می شوند. پروتئین‌های کلاژن به تار موهای سر شما اضافه می شوند و کوتیکول های فرسوده و مناطق آسیب دیده را بهبود می بخشند.

بوتاکس مو مانند یک نرم کننده عمیق با اکتان بالا است که موها را پرتر، سالم تر و صاف تر می کند. برخی از مزایای آن می تواند شامل ترمیم آسیب های داخلی و خارجی، دفع رطوبت، بهبود رنگ و کاهش اثرات پیری مو باشد.

بوتاکس مو چه فرقی با کراتین مو دارد؟

اگرچه ممکن است بوتاکس مو شبیه به درمان کراتینه به نظر برسد، اما تفاوت‌های کلیدی وجود دارد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند بوتاکس مو و کراتین مو شبیه به یکدیگرند، چرا که در هر دو روش، هدف ما رسیدن به موهای صاف و شفاف است. اما همانطور که اشاره کردیم، میان بوتاکس و کراتینه تفاوت اصلی‌ای وجود دارد.

بوتاکس مو، هیچ گونه فرمالدئید آزاد نمی کند. بسیاری از کارشناسان زیبایی و سلامت مو بر این باورند که: «تفاوت بین بوتاکس مو و درمان کراتینه معمولی در این است که بوتاکس مو غیر شیمیایی است و بیشتر یک درمان حالت دهنده برای احیا و ترمیم موهای خشک و آسیب دیده و همچنین حجیم کردن موها برای بازگرداندن آن به زندگی است. درمان کراتینه حاوی مواد شیمیایی بیشتری است که برای صاف‌تر، کنترل مو و بدون وز کردن موها استفاده می‌شود.»

در نتیجه کراتین مو، صافی بسیار بیشتر و ماندگارتری نسبت به بوتاکس تراپی مو دارد.

احیا مو چگونه انجام می شود

بوتاکس مو چه اندازه ماندگاری دارد؟

درمان های بوتاکس، نتیجه‌ی نیمه دائمی دارد.

بوتاکس مو، صافی 80% به مو می‌دهد و به مو سلامت و درخشندگی می دهد. این صافی به طور معمول بین ۲ الی ۴ ماه روی مو باقی می ماند. البته بستگی زیادی به نگهداری فرد دارد.

بسیاری از متخصصان زیبایی و سلامت مو توصیه می کنند که درمان بوتاکس مو را هر ۳ ماه یک بار انجام دهید تا از داشتن موهای سالم و درخشان اطمینان حاصل کنید.

آیا بوتاکس مو برای هر نوع موی سر بی خطر است؟

پاسخ به سوال بوتاکس مو برای هر نوع موی سر بی خطر است بله است.
همانطور که در قسمت‌های پیشین اشاره کردیم، تقریبا همه انواع موها می توانند از درمان بوتاکس استفاده کنند.

دکتر سدریک در یک مقاله می‌گوید: «این درمان را می‌توان روی همه انواع مو انجام داد و برای کسانی که می‌خواهند درخشندگی بیشتر و وز شدن کمتری داشته باشند، بهترین است».

همچنین به دلیل غیر شیمیایی بودن فرایند و مواد درمان بوتاکس، این راهکار برای زنان باردار نیز بی خطر است و آن ها می‌توانند از این درمان بهره ببرند.

پروتئین تراپی چیست؟

پروتئین ماده‌ای بسیار مهم و قوی در بدن است. موی انسان یک فیبر پیچیده متشکل از پروتئین، لیپیدها، رنگدانه ها و سلول های مرده است. با نگاه به این ترکیب، می‌توان متوجه شد که پروتئین برای ترمیم و سلامت موهای آسیب دیده بسیار مهم است و باید حتما آن را تامین کرد.

پروتئین تراپی مو، درمانی برای حالت دهی صحیح است که به موهای شما پروتئین تزریق می کند. موی انسان حین فعالیت های معمولی هم آسیب می بیند. هنگامی که شما در معرض نور آفتاب قرار می گیرید، از محصولات مختلفی برای موی خود استفاده می کنید، موهایتان را رنگ کردید و از اتو یا سشوار استفاده کرده‌اید احتمال خیلی بالا موهایتان آسیب دیده شده اند.

آسیب به موها، در نهایت منجر به از دست دادن پروتئین مو می شود. از دست دادن پروتئین، باعث از دست دادن آب، موخوره، خشکی مو، زبری و وزی مو می‌شود. در نتیجه، پروتئین تراپی گزینه‌ای بسیار عالی برای احیا موهای آسیب دیده‌ می شود.

اگر موهای شما زبر یا خشک است، پروتئین تراپی برای شما بسیار مناسب است.

فواید پروتئین تراپی

پروتئین تراپی، فواید بسیار زیادی برای موهای شما دارد و درمانی بسیار مهم برای موهای شما است.

همانطور که گفتیم، موی انسان در طی فعالیت های روزمره آسیب زیادی می بیند. اثرات ناشی از قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید، آسیب مواد شیمیایی رنگ‌ها، آسیب حرارت ناشی از اتو و سشوار برای حالت دادن به مو از جمله ی این آسیب ها هستند. این آسیب ها با ایجاد خشکی در موی سر، باعث دهیدراته شدن تارهای مو سر، وز شدن موها و ایجاد موخوره می‌شوند.

در نتیجه فرایند پروتئین تراپی، کمبود پروتئین مو را هدف قرار می‌دهد و به قرار گرفتن کراتین و اسیدهای آمینه در فیبر مو کمک می‌کنند تا آنها را از شکستگی در امان نگه دارد.

در ادامه به دیگر فواید پروتئین تراپی اشاره می‌ کنیم.

 1. پروتئین تراپی باعث تقویت مو می شود.

پروتئین تراپی، با جایگزینی پروتئین از دست رفته در کوتیکل های مو سر، باعث سلامت و بهبودی آنها می شوند.

 1. پروتئین تراپی از آسیب مو جلوگیری می کند.

با استفاده از پروتئین تراپی، می توانید مطمئن شوید که موهای شما از آسیب های احتمالی در امان است.

 1. پروتئین تراپی، شکستگی و موخوره را از بین می برد.

استحکام و قابلیت ارتجاعی مو با درمان پروتئینی مو برای موهای آسیب دیده بهبود می یابد.

 1. پروتئین تراپی خاصیت ارتجاعی مو را بهبود می بخشد.

موهای فاقد پروتئین اغلب قبل از شکستن بیشتر از حد معمول خم می‌شوند، اما پروتئین درمانی خاصیت ارتجاعی آن ها را باز می‌گرداند و به آن‌ ها اجازه می‌دهد راحت‌تر برگردند.

 1. پروتئین تراپی ظاهر کلی مو را بهبود می بخشد.

پروتئین‌ ها علاوه بر کمک به رشد سریع‌تر، قوی‌تر و براق‌تر مو، شکستگی و موخوره انتهای مو را نیز از بین می‌برند. آن ها همچنین باعث می شوند که موها ضخیم تر، قوی تر و بلندتر به نظر برسند.

پروتیین تراپی مو shikama

بالاخره کدام؟ بوتاکس مو بهتره یا پروتئین تراپی؟

در قسمت های پیشین مقاله، هر کدام از درمان های بوتاکس مو و پروتئین تراپی را بررسی کردیم. با فواید آنها و نحوه ی عمل‌شان آشنا شدیم. اما شاید سوال باشد که پروتئین تراپی بهتر است یا بوتاکس برای مو بهتر است؟ در واقع، نمی توان هیچ یک از این درمان‌ها را بر دیگری برتر دانست و نسخه تجویز کرد.

بهتر است بگوییم که هر یک از این درمان ها، برای عمل به خصوصی بیشتر موثرتر است.

تفاوت پروتئین تراپی و بوتاکس مو:

اگر به دنبال این هستید که موهای صاف تری داشته باشید، بوتاکس مو گزینه‌ی بهتری است. چرا که میزان صاف شدن موها، پس از بوتاکس مو بیشتر از پروتئین تراپی است.

یا اگر موهای آسیب دیده‌ای دارید و به دنبال ترمیم و احیا مو هستید، پروتئین تراپی گزینه ی درست‌تر و منطقی‌تری از بوتاکس است. چرا که اثر احیای مو در پروتئین تراپی، بیشتر از بوتاکس تراپی است.

در نتیجه، بهتر است که ابتدا ببینید به چه قصدی می خواهید درمانی را برای موهای خود انتخاب کنید. سپس با توجه به مشکل اصلی خود، به سراغ یکی از درمان‌های بوتاکس مو یا پروتئین تراپی بروید.

نکته: حتما پیش از هر اقدامی با کراتین کار یا متخصص زیبایی مو خود مشورت کنید.

مشاور رایگان صافی و احیا مو

2 دیدگاه دربارهٔ «بوتاکس مو بهتر است یا پروتئین تراپی مو؟»

 1. سلام وقتتون بخیر
  من موهامو چند ماه پیش دکلره کردم
  در کل موهام صافه اما الان خیلی خشک و زبر شده
  میشه راهنمایی کنیداینکه پروتئین تراپی کنم یا بوتاکس کنم بهتره؟

  1. سلام وقت بخیر
   همونطور که خدمتتون عرض کردم پروتئین تراپی مو در شیکاما به منظور احیا مو انجام میشه و صافی چندانی نداره
   پروتئین تراپی برای شما میتونه گزینه مناسبی باشه
   عکس موهاتون رو به شماره زیر ارسال کنید تا مشاوره رایگان دریافت کنید:
   09125549786

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *