SHIKAMA

آموزش کراتین مو آکادمی شیکاما

آموزش کراتین مو (احیا و صافی مو) در آموزشگاه کراتینه مو شیکاما توسط سرکار خانم مهندس شیما آقاخانی ، دانش آموخته رشته مراقبت از مو از دانشگاه USM مالزی برگزار می گردد.

در این دوره جامع و کاربردی، مباحث احیا و صافی ساقه مو طبق جدیدترین متد روز دنیا تدریس می گردد. با توجه به علمی بودن و آکادمیک بودن مبحث، پیشنهاد می شود افرادی در دوره آموزش کراتین مو شرکت کنند که مشتاق یادگیری اطلاعاتی باشند که با آموزش آن ها به راحتی مانند یک پزشک، کار درمان مو را به صورت کاملا تخصصی انجام دهند و نسبت به رقبای خود مزیت رقابتی متفاوتی داشته باشند.

آموزش کراتین مو آکادمی شیکاما
شیما اقاخانی مدرس اموزش کراتین مو

مدرس دوره آموزش کراتین مو

سرکار خانم مهندس شیما آقاخانی (فرمولاتور محصولات مراقبتی مو)

با ارائه مدرک تخصصی شیکاما

مزایای شرکت در دوره آموزش کراتین مو (صافی و احیا مو) شیکاما

دوره آموزش کراتین مو به صورت عملی و تئوری برگزار می گردد و هنرجو پس از اتمام دوره تسلط کافی بر تمام محصولات صافی و احیاء را خواهد داشت و به راحتی می تواند هر محصولی با هر برندی را آنالیز کند و به انتخاب خود خرید نماید. 

متاسفانه اکثر هنرجویان بعد از پرداخت هزینه های گزاف و شرکت در دوره های آموزشی متفاوت فقط قادر به کار با یک برند خاص خواهند بود، به دلیل اینکه مدرسین جهت تبلیغ محصول خود، از معرفی برندهای مختلف موجود در بازار پرهیز می کنند. لذا یکی از وجه تمایزهای کلاس های آموزشی سرکار خانم مهندس آقاخانی ، معرفی مواد های موجود با برندهای مختلف و همچنین آموزش متریال های موادهای صافی و احیاء می باشد.

بنابراین با توجه به موضوع ذکر شده، پس از اتمام آموزش صافی و احیا مو، هنرجو به انتخاب خود با هر محصولی قادر به کار حرفه ای خواهد بود.

ورکشاپ تخصصی کراتین مو

دوره آموزش کراتین مو به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

 •  افرادی که علاقمند هستند به صورت آکادمیک و علمی، اصول و تکنیک های صافی و احیاء را یاد بگیرند
 •  افرادی که فقط به صورت تجربی کار کرده اند
 •  افرادی که تخصص دارند ولی مشتاق به ارتقاء علم و دانش خود هستند
 •  افرادی که به دنبال کسب فرصت رقابتی نسبت به رقبای خود هستند
 • افرادی که به دنبال کسب درآمد فوق العاده بالا می باشند
 •  افرادی که به دنبال یادگیری تکنیک های به روز در زمینه های صافی و احیاء مو می باشند

سرفصل دوره آموزش کراتین مو

روز اول آموزش کراتین مو

 • شناخت آناتومی مو
 • شیمی مو
 • آسیب شناسی مو
 • شناخت انواع اسید آمینه های مو و نقش هر یک در ساختمان مو
 • آشنایی با موادهای کراتین ، نانو کراتین ، کراتین های آنزیمی ، نانوپلاستیا ، بوتاکس ، کرابوتاکس ، پلکس تراپی و نانو پروتئین
 • آشنایی با دستگاه های احیاء مو ، مایکرومیست 9 نور ، کینگ استیم ، فتون لیز ، کلامازون ، نانواستیم ، لیزر رشد مو ، آیرون فروزن ، اتوی سرد آلتروسونیک ، پیکواسنیم ، های فرکونی و …
 • آشنایی با اتو مو ها با پلیت های متفاوت (تیتانیوم، سرامیک و تورمالین)
اموزش کراتین مو

روز دوم آموزش کراتین مو

 • آموزش عملی تکنیک های براشینگ و اتوکشی طبق متد جدید
 • آموزش عملی بوتاکس ، پلکس ، نانوپلاستیا ، نانوکراتین و کراتین های آنزیمی
 • آموزش بسترسازی موهای آسیب دیده و دکلره قبل از انجام کار صافی ( کاورپلکس)
 • رفع کشسانی مو در یک جلسه
 • روش اورژانسی بدون آمونیاک کردن رنگ های آمونیاک دار (در صورت عدم دسترسی به رنگ های بدون آمونیاک)
 • آموزش عملی استفاده از دستگاه های صافی و احیاء
 • آموزش چند نوع کوکتل احیایی
 • آموزش موخوره گیری بدون کوتاهی مو
 • آموزش سنجش ph مواد صافی و احیا
 • نحوه پیگمنت دار کردن واد جهت تثبیت رنگ موهای دکلره
 • پروتئین تراپی با حفظ حالت مو و بدون حفظ حالت مو 
 • آشنایی با تکنیک های کراتینوست ، گوگرد تراپی
 • هیدشوک تراپی ، پکیج ZD (تکنیک صاف کردن موهای دکلره سوخته)

جزئیات دوره آموزش کراتینه مو

آموزش کراتین مو حرفه ای با اعطای مدرک

دوره تخصصی آموزش کراتین مو

 • تکنیک های حرفه ای از پایه تا پیشرفته
 • 20 ساعت آموزش تئوری و عملی
 • همراه با 90 روز پشتیبانی
 • مناسب ورود به بازار کار

4.000.000 تومان

لازم به ذکر است، در پایان دوره آموزش کراتین مو در آموزشگاه تخصصی شیکاما، مدرک تخصصی شیکاما به تمامی هنرجویان ارائه می شود و هنرجو با اطلاعات کامل آماده ورود به بازار کار می باشد.

همچنین در صورت درخواست هنرجو امکان اعطای مدرک فنی و حرفه ای نیز وجود دارد.

دوره اموزش کراتینه مو شیکاما
ثبت نام مستر کلاس آپدیت کراتین

کراتین مو چیست و آموزش کراتین چه مزیتی دارد؟

کراتین نوعی پروتئین محافظ در مو است، محققان با کشف تاثیر کراتینه تراپی برای احیا و بازسازی پوست و مو روش کراتین مو را به عنوان یک روش جدید و عالی برای احیا و سالم سازی مو به دست آوردند، روشی که در آن آسیب موها به حداقل می‌رسد و موهای فر و وز صاف و لخت می‌شوند. کراتین کردن مو تحولی در سلامت مو به وجود آورده است و علاقمندان بسیاری را در سالهای اخیر به خود جلب کرده چه کسانی که دارای موهای آسیب دیده، وز و فر هستند و چه کسانی که به دنبال گسترش شغل خود یا راه اندازی یک شغل پر درآمد برای خود هستند. آرایشگران با آموزش کراتین مو می‌توانند خدمات نوینی در آرایشگاه خود ارائه نمایند و رضایت بیشتر مشتریان خود را به دست آورند. اگر شما یک آرایشگر هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما این دوره آموزش کراتین مو را بگذرانید. با توجه به اینکه خدمات صافی و احیای مو، یک خدمات آرایشی مکمل است، افراد زیادی را به خود جلب می‌نماید زیرا مو مهمترین عامل زیبایی در خانم‌ها و آقایان است در نتیجه همواره به دنبال سلامت و احیای آن هستند. برای اینکه بخواهید در دوره اموزش کراتین مو شرکت کنید، بهتر است با ماهیت کراتین و نحوه اجرای آن آشنایی نسبی داشته باشید.

دستگاه های صافی و احیا مو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های درمانی به حوزه زیبایی، متخصصین صافی و احیای مو قادر به درمان تخصصی و حرفه ای موهای آسیب دیده می باشند. مسلما اگر کراتین کار، آشنایی کامل با دستگاه های کراتین را داشته باشد می تواند به راحتی از دستگاه ها به عنوان مکمل کار خود استفاده کند و تاثیر درمان مو را دو برابر کند. در آکادمی تخصصی کراتین شیکاما انواع دستگاه های صافی و احیا موجود می باشد و آموزش کار با دستگاه های صافی و احیا مو به تمامی هنرجویان ارائه می شود.

فرق کراتین مو و صافی مو

خیلی از افراد کراتین را همان صاف کردن مو می دانند اما لازم است بدانید کراتین با صافی فرق دارد. کراتینه با تقویت مو و اشباع آن از پروتیئن کراتین، به درمان مو کمک می‌کند و در نهایت‌ به آن فرم می‌دهد اما صاف کردن مو با ایجاد تغییر در بافت مو باعث صاف شدن آن می‌شود. در واقع صافی مو با ایجاد تغییر در ساختار مو و تغییر در سلولها، مو را صاف می‌کند اما کراتین با احیا و بازسازی مو باعث صافی و درخشندگی آن می‌شود. صافی مو فقط برای موهای طبیعی و موهایی که با استفاده از رنگ تیره، رنگ شده اند قابلیت اجرا دارد اما کراتین قابلیت اجرا روی هر نوع رنگ مویی را دارد. بعد از صافی شما نمی توانید به موهایتان فرم و حالت دهید در حالی که در کراتینه شما می‌توانید به موهایتان فرم دهید.

اموزش کراتین مو آموزش کراتینه مو شیکاما

آموزشگاه کراتین مو در تهران

در ورکشاپ آموزش کراتین مو شیکاما شما با انواع روش‌های کراتینه کردن مو، احیا و درمان انواع موهای آسیب دیده، وز و فر آشنا می‌شوید. همچنین به طور کامل طرز کار با انواع مواد کراتین و دستگاه‌های صافی و احیا مو را یاد خواهید گرفت. این آموزش می‌تواند راهگشایی برای ایجاد یک مسیر نو برای گسترش یا راه اندازی کسب و کار شما باشد!

بازار کار کراتین چطوره؟ درآمد کراتین کار چقدره ؟!

خوشبختانه امروزه صنعت زیبایی پیشرفت زیادی نسبت به قبل پیدا کرده و افراد زیادی هستند که برای زیبایی خود اقدامات مختلفی انجام می دهند. در این میان، حوزه کراتینه مو طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است.

درآمد کراتین کار با توجه به مهارت، علم کراتین، سابقه کار و نوع درمان و صافی که انجام می دهد متغیر می باشد. همچنین حجم و اندازه موها و میزان آسیب دیدگی مو در قیمت کراتین مو بسیار تاثیر گذار هست. در نتیجه اگر در کار خود حرفه ای باشید و به صورت تخصصی کار کراتین را آغاز کنید، می توانید درآمد بالایی از این حوزه کسب کنید.

آموزش رایگان کراتین مو (کراتینه مو) آکادمی شیکاما

همراهان گرامی، توضیحاتی که در ادامه ارائه شده است به منظور بالا بردن علم مواد شناسی کراتین کاران عزیز بوده و به هیچ وجه به منظور تبلیغ یا تخریب برندهای مختلف مواد کراتین نیست و صرفا تجربه چندین ساله سرکارخانم مهندس آقاخانی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته شده است تا آموزش کراتین را به طور حرفه ای تری دنبال کنید. اگر شما هم تجربه کار با مواد مختلف را دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید و در قسمت دیدگاه های انتهای صفحه، نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آموزش و بررسی کار با کراتین های برزیلی

بررسی کراتین کادیوو cadiveu brazil

برند کادیوو یک برند برزیلی بسیار معروف می باشد که جزء برندهای با کیفیت بالا محسوب می شود. نکته ای که لازم است حتما توجه داشته باشید اینست که محصولات تقلبی این برند در بازار بسیار زیاد شده و متاسفانه 90 درصد فروشندگان، محصول غیر اصل را به فروش می رسانند. حتما برایتان سوال هست که از کجا اصل یا تقلبی بودن این کراتین را تشخیص دهیم؟ در قسمت زیر قوطی این کراتین علامت BRB وجود دارد که نشان از اصل بودن محصول می باشد در صورتی که کادیوو های چینی این علامت را زیر قوطی ندارند. آیتم بعدی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن کراتین کادیوو این هست که کادیوو اصل یک مقدار رنگ کرمی مانند دارد و دانه های قهوه ای خیلی کوچک را داخل آن مشاهده می کنید؛ در صورتی که کادیوو های چینی کاملا سفید هستند و داخل آنها هیچ دانه ای وجود ندارد. کراتین کارهای عزیز توجه داشته باشید اگر کراتینی را زیر 1 میلیون تومان خریداری کردید مطمئن باشید که حتما آن کراتین اصل نیست و باعث می شود تجربه بدی در کراتینه کردن موهای مشتری برای شما پیش بیاید. تجربه کار با کراتین کادیوو به این صورت است که این مواد خشک نمی شود و حالت رطوبت را روی موها باقی می گذارد که همین امر باعث می شود زمان اتوکشی بسیار بالا برود. یک کراتین خوب کراتینی هست که جذب مواد عالی داشته باشد و شما بتوانید هنگام براشینگ، دود و گاز را بگیرید و در زمان اتوکشی موها را کاملا ابریشم سازی کنید. بنابراین کراتین کادیوو زمان اتو کشی زیادی دارد و کراتین کار را خسته می کند. همچنین تاکید میکنیم کراتین کادیوو را اصلا برای موهای دکلره شده استفاده نکنید چون مواد کادیوو برای موهای طبیعی تهیه و تولید شده است. در نتیجه از این کراتین برای موهای رنگ شده سالم و موهای طبیعی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

کراتین کادیوو برزیلی

کراتین فلور اکتیو floractive چیست

اسیدآمینه های فلوراکتیو شامل: alanine, arginine, aspartic acid, glycine, histidine, isoleucine, proline, serine  اسید آمینه هایی هستند که باعث صافی و نرمی مو می شوند و در شاین مو بسیار تاثیر گذار هستند.

Hydrolyzed keratin, hydrolyzed collagen, hydrolyzed wheat protein پروتئین، کلاژن و کراتین هیدرولیز شده یا کوچک شده که عمق نفوذ آنها به مو خیلی زیاد هست و تاثیر گذاری را بیشتر می کند. همچنین در کراتین فلور اکتیو، برای پایین آوردن ph مو citric acid داریم که مو ها را به سمت اسیدی بودن می برد. همچنین cetrimonium chloride از دیگر ترکیبات کراتین فلور اکتیو می باشد که باعث نرمی مو می شود. کراتین فلوراکتیو به دلیل وجود PCA sodium lactate موها را آبرسانی و رطوبت رسانی می کند و باعث می شود آب موها حفظ شود. به همین خاطر وقتی که شما موهای مشتری را اتو کشی می کنید، یک شاین فوق العاده جذابی را مشاهده می کنید. بنابراین توجه داشته باشید که عوامل تشکیل دهنده کراتین برای انتخاب نوع کراتین مناسب برای هر نوع مو خیلی مهم هست.

کراتین اترنتی eternity hair keratin

کراتین اترنتی نوع پرولا مناسب موهای نچرال و بدون آسیب می باشد. این نوع کراتین صافی مناسب را به مو می دهد و کیفیت خوبی دارد و همچنین چربی کافی را به مو می دهد، اما ضعف این نوع کراتین، گاز و بو آن می باشد. دو نوع دیگر از پرولا ارائه شده که اترنتی هستند و در مشخصات آنها درج شده که مخصوص موهای بلوند و آسیب دیده هستند اما تجربه ثابت کرده این دو نوع اصلا مناسب نیستند و در بازار ایران نیز به دلیل کیفیت پایین آن فروش چندانی ندارد.

کراتین Fox gloss brazil

این کراتین برزیلی روی موهای مشکی نتیجه ی خوبی به شما می دهد و به خوبی موها را صاف می کند. همچنین گاز و بوی کمی دارد. در صورتی که این کراتین برای موهای دکلره اصلا پیشنهاد نمی شود و احتمال زیادی دارد که مو را قطع کند. این نوع کراتین به دلیل اینکه موها را خشک می کند فقط برای موهای نچرال و موهای رنگ شده سالم استفاده می شود. در نتیجه اگر قصد خرید کراتین fox را دارید حتما توجه داشته باشید که فقط مناسب موهای نچرال، مقاوم و رنگ شده ی سالم می باشد.

بررسی کراتین اجی مکس Agmax

یکی از کراتین هایی که در بازار ایران به فروش می رود کراتین اجی مکس هست. شرکت Agmax نوعی کراتین قرمز رنگ دارد که قطعا کراتین کارهای با سابقه طولانی از این نوع کراتین استفاده کردند و نتیجه مطلوب آن را به خصوص روی موهای نچرال (طبیعی) دیدند. این کراتین صافی چندانی ندارد اما موها را احیا می کند. اما جالب است بدانید این نوع کراتین برزیلی نیست و در کشور چین تولید شده است! و با کپی برداری این نوع کراتین روانه بازار شده و به فروش می رسد. دوستانی که این نوع کراتین را ارائه می دهند و به عنوان کراتین های احیایی استفاده می کنند، پیشنهاد می کنیم که برند دیگری را تهیه کنند و یا حتی از بوتاکس ها استفاده کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.

بررسی کراتین پورتیر portier

یکی از سوالات متداول کراتین کارهای عزیزم راجع به توضیح هیدروتین تراپی برند پورتیر بود که در ادامه توضیح خواهم داد. برند پورتیر یک برند برزیلی می باشد که در 2 لاین کراتین­هایش را رونمایی کرده، لاین اول کراتین های نسل اول یا کراتین آلدهایدی می باشد که داخل ترکیبات آن آلدهید به کار رفته است، نسل دوم کراتین های آنزیمی می باشد که همانطور که در دوره آموزش کراتین مو توضیح داده شد، باید موها را بشوییم تا پروتئین هیدرولیز شود و سپس اتوکشی را انجام دهیم. فروشنده های کراتین پورتیر جایی ذکر نکردند که متد هیدروتین را دارند، اما در ایران کسی که این نوع کراتین را به فروش می رساند به شما می گوید که ابتدا این کراتین آنزیمی را بزنید و بشویید و سپس کراتین آلدهایدی را استفاده کنید؛ در صورتی که این کار بیهوده ای می باشد برای لاینی که مخصوصا هر دو آنها کراتین هستند؛ ما این کار را برای تکنیک ZD در صافی و احیا مو انجام می دهیم. یعنی امکان دارد قبل از کراتین یا فیلر و یا بوتاکس را استفاده کنیم اما لزومی ندارد که دو کراتین را با هم استفاده کنیم. در واقع هیدروتین تراپی یک مسئله تجاری هست برای فروش بیشتر محصولات کراتین، اما ما این ادعا را قبول نداریم به دلیل اینکه کراتین آنزیمی رنگ بری خیلی زیادی دارد اما نوع exclusive برای موهای نچرال بسیار مناسب می باشد چون فرمالدهاید بالایی دارد مناسب هست.

بررسی بوتاکس skafe

برند اسکیف برندی هست که بیشتر در لاین درمان مو فعالیت می کند. بوتاکس اسکیف دارای قیمتی بالاتر نسبت به محصولات مشابه می باشد. همین موضوع ما را کنجکاو کرد که درباره ترکیبات این بوتاکس بیشتر بدانیم. پس از بررسی مشخص شد که بوتاکس اسکیف نوع طلایی فقط کریستال آمیتیس و رنگدانه های بنفش دارد و برای موهای دکلره مناسب می باشد در صورتی که بوتاکس اسکیف صورتی دارای رنگدانه های سفید هست و به طور کلی ترکیبات یکسانی دارند. بوتاکس اسکیف فاز آبی دارد به این معنا که حالت آبرسانی دارد و در نتیجه از بوتاکس اسکیف انتظار نرمی نداشته باشید چون فاز لیپیدی خیلی کمی دارد و اسید های چربی کم و در کل حالت رطوبت رسانی ندارد. مزیت این نوع بوتاکس این هست که شما می توانید بوتاکس اسکیف را به کف سر مشتری بزنید چون فاز چربی کمی دارد و موها دچار ریزش نمی شوند. اما پس از انجام این نوع بوتاکس برای اینکه فاز چربی داشته باشید و به موها رطوبت رسانی کنید، حتما باید از پروتئین ها یا کراتین ها استفاده کنید. در کل این بوتاکس برای تکنیک ZD در کراتین مناسب می باشد.

بررسی کراتین نانو پلاستیا آبی FELPS

برند فلپس یک برند برزیلی می باشد که در بازار ایران نیز به فروش می رسد اما استفاده از این کراتین (به خصوص نوع OMEGA ZERO) پیشنهاد نمی شود! به دلیل اینکه بوتاکس و کراتین فلپس متناسب با اقلیم برزیل تولید شده است و برای موهای بانوان ایرانی نتیجه ی چندان مطلوبی ندارد. کراتین فلپس مواد بسیار رقیقی دارد و در دسته کراتین های آنزیمی قرار می گیرد، در نتیجه وقتی مواد این کراتین را مصرف می کنید پس از گذشت 40 دقیقه نیاز به شست و شو دارید. نقطه ضعف این محصول این هست که با توجه به رقیق بودن آن، هنگام شست و شو اطلاع ندارید که چه مقدار از آن را بشویید و اکثر کراتین کارها دچار این مشکل هستند. توجه داشته باشید نوع OMEGA ZERO این محصول روی موهای بلوند نتیجه ی خوبی ندارد و مجعد بودن و وزی مو را برطرف نمی کند.

بررسی کراتین بوتاکس اوکرا فلپس

اوکرا فلپس محصول دیگری از فلپس که به عنوان بوتاکس شناخته می شود اما در واقع نوعی کراتین هست که رقیق می باشد و مانند بوتاکس چگالی بالایی ندارد بنابراین جزء بوتاکس قرار نمی گیرد. شرکت سازنده این محصول ادعا دارد که این محصول برای موهای بلوند مناسب می باشد اما در واقع این موضوع خیلی صحیح نیست و طبق تجربه کراتین کاران، نتیجه چندان مناسبی حاصل نشده است و این محصول بیشتر برای موهای نازک مناسب هست. اوکرا فلپس چربی بالایی ندارد و مناسب موهای نازک و آسیب دیده می باشد. کراتین کارهای عزیز، قبل از استفاده از این محصول حتما آسیب موها را شناسایی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. اگر موها خیلی آسیب دیده باشند تغییر چندانی ایجاد نمی شود و بیشتر برای موهایی استفاده می شود که روی سطح کوتیکول آنها مشکل به وجود آمده باشد. همانطور که بالاتر ذکر شد این محصول متناسب با اقلیم آب و هوایی برزیل تولید شده است و در ایران پیشنهاد نمیشود. به طور کلی محصولات فلپس برای موهای نازک ساخته شده است و روی موهای ضخیم نتیجه ی خوبی ندارد.

فلپس مشکی

فلپس مشکی مخصوص کشورهای خاورمیانه تولید شده است و در کشور برزیل موجود نیست. این محصول حاوی مواد غلیظ تری می باشد و در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد و نتیجه کار مطلوب تر هست. این محصول روی موهایی با ضخامت معمولی و فر آفریقایی نتیجه خوبی دارد و به دلیل اینکه جزء کراتین های آنزیمی محسوب می شود، انتظار احیاء زیادی نمیتوانیم داشته باشیم. این محصول نیز برای موهای دکلره اصلا توصیه نمی شود و موها را دمیج می کند. در کل توجه داشته باشید که این کراتین های اسیدی ( با مراحل: مواد زنی> شست و شو> اتوکشی) اصلا برای موهای دکلره شده پیشنهاد نمی شود و نهایتا برای موهایی که رنگ معمولی دارند و بدون آسیب می باشند استفاده کنید. همچنین شما می توانید مواد فلپس مشکی را با مواد فلپس سرمه ای رنگ ترکیب کنید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

بررسی کراتین ناتس فلپس FELPS NUTS

در کل این محصول کیفیت بالایی دارد اما لازم است بدانید این کراتین گاز و بوی بسیار بالایی دارد اما صافی بسیار خوبی دارد و چربی مناسبی به مو می دهد و موها را سنگین می کند و مناسب موهای سالم و رنگ شده می باشد. حتما توجه داشته باشید برای موهای دکلره شده از این کراتین استفاده نکنید به دلیل اینکه مو را بسیار خشک و وز خواهد کرد

بررسی کراتین فورست forest

این کراتین برای اولین بار توسط سرکار خانم آقاخانی از برزیل وارد ایران شد. کراتینه کردن مو با کراتین فورست نتیجه رضایت بخشی داشته و بسیار محبوب می باشد. کراتین فورست جزء کراتین های آنزیمی می باشد که باید شسته شود و بعد از شست و شو اتوکشی انجام شود. بر اساس تجربه کراتین کاران، این کراتین سخت ترین موها را صاف کرده است. پس استفاده از این کراتین توصیه می شود اما توجه داشته باشید که حتما شست و شو و بعد اتوکشی انجام دهید.

کراتین فورست
بررسی بوتاکس های مو

بوتاکس فلور اکتیو btxfloractive

قطعا 99 درصد خانم ها با واژه بوتاکس آشنا هستند در صورتی که از این موضوع خبر ندارند که بوتاکس صورت با بوتاکس مو فرق دارد. کسانی که گذرشان به سالن های زیبایی افتاده خیلی شنیده اند که با بوتاکس موها احیا و درمان می شود. در واقع بوتاکس یک مواد احیایی قوی می باشد که روی باندهای هیدروژنی و نمکی مو تاثیر گذار هست و مدت زمان دوام آن بین 20 تا 30 روز می باشد اما اگر قبل از کار صافی مو انجام شود به شدت موها را احیا می کند. بوتاکس فلوراکتیو یکی از بوتاکس هایی است که در میان سایر بوتاکس ها کیفیت بسیار بالایی دارد و در سالن کراتین شیکاما از این بوتاکس استفاده می شود. بوتاکس فلوراکتیو نه تنها موها را احیا می کند، بلکه صافی زیبایی را به مو می دهد و این خاصیت به خاطر وجود DMDM در مواد نگهدارنده این بوتاکس می باشد که حاوی فرمالین می باشد. بوتاکس فلور اکتیو بو ندارد و نوع اورجینال این محصول دارای دانه های قهوه ای می باشد. اگر قصد استفاده از این نوع بوتاکس را برای موهای بلوند دارید، می توانید از پیگمنت های بنفش استفاده کنید.

بررسی بوتاکس نوتریزا

این نوع بوتاکس به 2 شکل بنفش و نارنجی در بازار ایران عرضه شده و به فروش می رسد. این بوتاکس رنگ بنفش با غلظت خیلی بالایی دارد. این بوتاکس خاصیت احیایی قابل قبولی ندارد تاثیر آن روی مو به چشم نمی آید در صورتی که بسیاری از کراتین کارها بوتاکس نوتریزا را با سایر بوتاکس ها مخلوط می کنند. این بوتاکس به دلیل پیگمنت بنفش بسیار قوی که دارد، زردی موهای بلوند را پنهان می کند و حتی داخل ماسک های بعد و مواد کراتین و بوتاکس ها استفاده می شود. اگر بوتاکس نوتریزا را تهیه کردید انتظار احیا بالا را از آن نداشته باشید زیرا تغییری حاصل نمی کند اما می توانید از کارایی پیگمنت های موجود در آن بهره ببرید. برای تهیه بوتاکس در این بازه قیمت، بوتاکس اجی مکس که پیش تر بررسی شد به صرفه تر می باشد.

2 در مورد “آموزش کراتین مو در آموزشگاه تخصصی کراتین مو”

  1. سلام و احترام
   خیر متاسفانه فعلا آموزش حضوری و آنلاین داریم. دوره مجازی کراتین در حال ضبط هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *