SHIKAMA

5 مزایای و معایب کاشت ناخن با ژل

یکی ار عوامل و مصوبات که باعث زیبایی در چهره و اندام و الخصوص استایل بانوان میشود؛ کاشت ناخن میباشد . امروزه کاشت ناخن به یکی از شغل های اصلی در جامعه تبدیل شده است و از طریق آن افراد بسیاری به درآمد بالایی رسیدند و از شغل خود راضی هستند. البته این نکته را […]

یکی ار عوامل و مصوبات که باعث زیبایی در چهره و اندام و الخصوص استایل بانوان میشود؛ کاشت ناخن میباشد . امروزه کاشت ناخن به یکی از شغل های اصلی در جامعه تبدیل شده است و از طریق آن افراد بسیاری به درآمد بالایی رسیدند و از شغل خود راضی هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از آموزشگاه ها و مراکز زیبایی هنرجو میپذیرند و به  این واسطه شغل خود را گسترش میدهند .

یکی از روش های کاشت ناخن، کاشت نان از طریق ژل میباشد که شاید در ایران در میان بسیار رواج پیدا نکرده باشد ولی اکثر مراکز زیبایی از آن استفاده میکنند و به هنرجو های خود آنرا آموزش میدهند. ما در این مقاله از سایت شیکاما سعی داریم که این روش را به شما معرفی میکنیم و شما را از مزایا و معایب این روش تخصصی کاشت ناخن آشنا کنیم . پس در ادامه با ما همراه باشید تا 5 مزایا و معایب کاشت ناخن با ژل را بررسی کنیم .

کاشت ناخن از طریق ژل چگونه است؟

کاشت ناخن ژل نیز روشی مانند کاشت ناخن پودری دارد با این تفاوت که مواد مخصوص این نوع کاشت آماده بوده و آن را بر روی تیپ ناخن و یا ناخن طبیعی قرار می‌دهند و سپس با استفاده از ستگاه یو وی ( UV ) ژل مخصوص را روی ناخن تثبیت می‌کنند. در این روش معمولا از 2 تا 3 لایه ژل مخصوص بر روی ناخن استفاده می‌شود و بعد از هربار ژل زدن به ناخن از دستگاه یو وی استفاده می‌شود تا ژل روی ناخن خشک شود. این روش معمولا سریع‌تر از روش کاشت ناخن پودری انجام می‌گیرد.

توضیح کامل و با جزیئات کاشت ناخن با ژل :

(در ابتدای ژل کاشت ناخن باید سوهان کشی ناخن ها انجام شود. بر روی ناخن ها معمولا ناهمواری هایی وجود دارد که نمی توان پلی ژل و کاشت ژل ناخن را مستقیما انجام داد. بعد از اینکه سوهان کشی در کاشت ناخن با ژل انجام شد، باید در پلی ژل از ضد قارچ استفاده کرد. محلول ضد قارچ در فرایند کاشت ژل بر روی ناخن قرار داده می شود. برای اینکه پلی ژل و ژل کاشت ناخن وارد مراحل بعدی شوند، باید بیس کات را در کاشت ناخن با ژل مورد استفاده قرار داد. بعد از اینکه بیس کات در کاشت ژل و پلی ژل انجام شد،‌ باید حدود یک دقیقه در دستگاه قرار بگیرد تا به خوبی خشک شود.)

مزایای کاشت ناخن از طریق ژل

خوشبختانه ژل کاشت ناخن انعطاف پذیری بالایی دارد که به همین علت به ناخن های شما حالت خشکی نمی دهد. با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد،‌ برای تهیه پلی ژل حتما باید از برندهای مطرح و معتبر استفاده کرد. کاشت ژل ناخن یک فرایند ویژه است که حتما باید توسط فرد متخصص در این زمینه انجام شود. کاشت ژل از نظر زیبای نیز تاثیرگذاری بالایی دارد که به همین جهت بیشتر از سایر روش ها محبوب شده است.

1-مواد مورد استفاده در این روش برخلاف کاشت ناخن پودری معمولا بدون بو هستند.

2-مواد کاشت ناخن ژل معمولا غیر سمی هستند.

3-ناخن کاشته شده با روش ژلی معمولا ظریف‌‌تر و طبیعی‌تر از ناخن کاشته شده به روش پودری است و به همین دلیل ظاهر طبیعی‌تر و واقعی‌تری را بر روی ناخن ایجاد می‌کند.

4-این روش معمولا سریع‌تر انجام شده و روش کار با آن نسبت به کاشت ناخن پودری راحت‌تر و ساده‌تر است.

5-کاشت ناخن ژل ماندگاری بیشتری داشته و معمولا به ترمیم کمتری نیز نیاز دارند.

معایب کاشت ناخن از طریق ژل

در کاشت پلی ژل و کاشت ناخن با ژل ازدستگاه یو وی استفاده می شود. پرتوهای این دستگاه برای سلول های انسانی مضر است و اثر تخریبی دارد. به همین جهت در کاشت ژل باید از بهترین دستگاه ها استفاده شود. در همین راستا باید در ژل کاشت ناخن، مدت زمان کمی را برای دستگاه در نظر گرفت تا ناخن‌ ها بیشتر آسیب نبینند. یکی دیگر از معایب پلی ژل و کاشت ناخن با ژل این است که برای ریموو کردن آن باید به سالن بروید.

1-کاشت ناخن ژل معمولا گران‌تر از سایر روش‌های کاشت است.

2- معمولا سالن‌های کمی این روش از کاشت ناخن را به مشتریان ارائه می‌دهند. به طور کلی می‌توان گفت 70 تا 80 درصد سالن‌های مخصوص ناخن از روش پودری برای کاشت ناخن استفاده می‌کنند و تنها 10 تا 20 درصد از آن‌ها کاشت ژل دارند!

3-دستگاه مخصوص این روش از کاشت ناخن ( UV dryer ) معمولا دارای اشعه ماورا بنفش بوده و برای پوست بسیار مضر است.

4-همانطور که گفته شد کاشت ناخن ژل ظاهری ظریف و طبیعی دارد. اگر به هردلیلی نیاز به برداشتن کاشت ناخن داشته باشید حذف این ژل از روی ناخن کاری وقت گیر و سختی خواهد بود و ممکن است این فرآیند باعث ضعیف شدن ناخن نیز شود.

5-برای برداشتن کاشت ناخن ژل حتما باید به سالن‌های مخصوص مراجعه شود و این کار توسط تکنسین ناخن انجام شود و به هیچ عنوان نباید این کار را در خانه انجام داد.

خدمات زیبایی ناخن شیکام

خدمات ناخن جزو خدمات زیبا و ظریف سالن های زیبایی محسوب می شوند یکی از دلایلی که مشتریان خدمات ناخن یک سالن را انتخاب می کنند، تعرفه ی مناسب به همراه خدمات خوب و با کیفیت سالن است.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *